هاشم‌کندی: مقایسه بودجه کشتی و دوچرخه‌سواری، سرخوردگی ملی‌پوشان و کناره‌گیری آنان را به همراه دارد

خبرگزاری ایرنا :

رسول هاشم‌کندی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: فدراسیون دوچرخه‌سواری رشته‌ای تجهیزات محور است و سال‌ها است که نتوانسته‌ایم تجهیرات خود را به روز کنیم.   همیشه در رقابت‌های برون‌مرزی با همان امکانات قدیمی به مصاف رقبا می‌رویم اما در همین شرایط با غیرت و تعصب مثال‌زدنی رکاب‌زنان کشورمان و البته دانش مربیان بومی به مدال هم می‌رسیم که نمونه آن را در دو مسابقه اخیر جاده و پیست قهرمانی آسیا دیدیم.

وی ادامه داد: در شرایطی که ما پولی برای خرید تجهیزات نداریم اما می‌شنویم که این‌همه اختلاف بین دو فدراسیون وجود دارد، دوچرخه‌سواری هم المپیکی است اما نمی‌دانم چرا این همه باید تفاوت در دیدگاه و نقطه‌نظرات دوستان باشد. ما رشته‌ای پرمدال هستیم و در رده‌های مختلف ۲۰ تیم‌ملی داریم. متاسفانه آنچه در روزهای گذشته اتفاق افتاد موجب سرخوردگی و ناراحتی قهرمانان این فدراسیون را به همراه داشت و این اختلاف‌ها در نهایت موجب می‌شود ورزشکاران و قهرمانان سرخورده شده و حتی از ورزش قهرمانی کناره‌گیری کنند چراکه تلاش‌های آنها دیده نمی‌شود و این سطح از اختلاف منطقی ندارد.

سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری یادآور شد: دوچرخه‌سواری هم در بعد قهرمانی و هم در بعد همگانی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که به موضوع سلامت انسان‌ها و البته بهبود کیفیت هوای کلان‌شهرها هم مربوط است.  چرا و به چه دلیل باید نگاه‌ها تا این حد متفاوت باشد؟ وقتی ما پول نداریم خودمان را به روز کنیم چرا باید شاهد این سطح از اختلاف باشیم؟  

 هاشم‌کندی تاکید کرد: امیدوارم دوستانی که در این مساله دخیل هستند با عدالت بیشتری به فدراسیون‌ها نگاه کنند، ورزش کشور معطوف به یک یا چند فدراسیون خاص معطوف نیست و باید عدالت رعایت شود.  

هاشم‌کندی: مقایسه بودجه کشتی و دوچرخه‌سواری، سرخوردگی ملی‌پوشان و کناره‌گیری آنان را به همراه دارد