فرایند تشکیل تیم‌های ملی پایه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات قهرمانی جهان کاراته ۲۰۲۲ در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید (زیر ۲۱ سال) در دو بخش پسران و دختران در آبان ماه ۱۴۰۱ در قونیه ترکیه برگزار می‌شود.

نحوه گزینش ورزشکاران و تشکیل تیم‌های ملی پایه به این شرح اعلام شد:

۱- حضور در لیگ‌های کاراته وان کشوری با ضریب تأثیر شش و سه، که ضریب تأثیر امتیازات در بولتن مسابقات اعلام می‌گردد.

۲. حضور در مسابقات قهرمانی کشوری سهمیه‌ای، که از هر استان در هر رده کاتا و کومیته فقط یک نفر مجاز به شرکت است. (سوم مشترک ندارد)

۳. حضور در مسابقات قهرمانی کشوری آزاد که شرکت در آن برای تمامی کاراته کاها واجد شرایط بلامانع است. به جز پنج نفر برتر رنکینگ کاراته وان و سه نفر برتر مسابقات قهرمانی کشور که به دلیل مسجل شدن حضورشان در مرحله دوم انتخابی تیم ملی، حق شرکت در این دوره از رقابت‌ها را ندارند. (سوم مشترک ندارد)

پس از برگزاری کلیه رویدادهای فوق در مجموع یازده نفر به مرحله دوم انتخابی تیم ملی راه پیدا می‌کنند. نفر اول رنکینگ کاراته وان، نفر اول قهرمانی کشوری سهمیه‌ای و نفر اول قهرمانی کشوری آزاد (مجموع سه نفر) مستقیم به انتخابی نهایی تیم ملی راه می‌یابند.

هشت نفر باقی مانده، ابتدا در دو گروه چهار نفره به صورت دوره‌ای به رقابت پرداخته و نفر اول و دوم هر گروه به صورت ضربدری جهت تعیین نفر برتر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. در پایان، چهار نفر برتر (کاراته وان، قهرمانی کشوری سهمیه‌ای، قهرمانی کشوری آزاد، بعلاوه نفر برتر از هشت نفر) به صورت دوره‌ای به منظور انتخاب نفر نهایی رقابت خواهند کرد.

فرایند تشکیل تیم‌های ملی پایه جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان