لیگ بسکتبال همچنان به صورت متمرکز و بدون تماشاگر دنبال می‌شود

خبرگزاری مهر:

فرهاد زحمتکش در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه تمام دیدارهای مرحله رفت و برگشت ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال به صورت متمرکز در تالار بسکتبال آزادی برگزار شد، خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر نمایندگان فدراسیون بازدیدی از سالن تیم‌های لیگ برتری در شهرستان‌های مختلف داشتند و شرایط آنها را بابت برگزاری مسابقات ارزیابی کردند. نتیجه هم به مسئولان مربوطه اعلام شد تا برای برطرف کردن نقاط ضعف موردنظر اقدام لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: البته قرار نیست مسابقات لیگ برتر به میزبانی تیم‌های شرکت کننده دنبال شود. برای برگزاری مرحله دوم مقدماتی لیگ برتر هم برگزاری متمرکز بازی‌ها را در برنامه داریم. این رقابت‌ها از سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری در تالار بسکتبال آزادی آغاز می‌شود.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: هنوز از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا یا ستاد مبارزه با کرونا در ورزش مجوز لازم بابت برگزاری مسابقات به میزبانی هر یک از تیم‌ها را نداریم به همین دلیل لیگ برتر به صورت متمرکز دنبال می‌شود اما بازبینی از سالن تیم‌ها را انجام دادیم تا در صورت کسب مجوز و فراهم شدن شرایط لازم، مشکلی بابت پیگیری عادی رقابت‌ها نداشته باشیم.

زحمتکش تاکید کرد که تماشاگران کماکان از حضور در تالار بسکتبال آزادی محروم هستند بنابراین مرحله مقدماتی دوم لیگ برتر هم بدون حضور آنها برگزار خواهد شد.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال با یادآوری اینکه دیدار تیم‌ها در این مرحله از رقابت‌ها نیز به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود، گفت: بعد از اتمام دیدارهای مرحله دوم مقدماتی و به دلیل لزوم برپایی اردوی تیم ملی برای شرکت در پنجره دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی، مسابقات تعطیل خواهد شد. بعد از آن، از سرگیری رقابت‌ها با برگزاری مرحله سوم و پلی آف لیگ برتر خواهد بود که به صورت ۲ از ۳ برگزار می‌شود.

لیگ بسکتبال همچنان به صورت متمرکز و بدون تماشاگر دنبال می‌شود