اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد با اختصاص وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی به کارفرمایان + فیلم

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اشتغالزایی یکی از سیاست‌ها و اهداف کمیته امداد امام خمینی(ر0) طی سال‌های گذشته بوده است و در همین راستا نیز کارخانجات و شرکت‌ها در استان‌های مختلف کشور تلاش کرده‌اند تا بستری را برای اشتغال جامعه هدف کمیته امداد فراهم کنند.

پرداخت وام به مددجویان یا کارفرمایان و همچنین معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارگرانی که تحت پوشش کمیته امداد قرار داشته‌اند، از جمله تسهیلاتی است که کمیته امداد برای توانمندسازی جامعه هدف خود در نظر گرفته است و در این بخش نیز سیاست‌های تشویقی کمیته امداد برای اشتغالزایی مددجویان موثر بوده است.

در ادامه سلسه‌ها گزارشات اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش امداد، به سراغ محمد فرهادی کیایی، مدیرعامل شرکت نوآور ارتباط صنعت یکی دیگر از مجموعه‌های همراه کمیته امداد در استان قزوین رفتیم.

مدیرعامل این شرکت که چند سالی است با کمیته امداد در بحث اشتغالزایی مددجویان همکاری دارد، گفت: از جمع 520 نفر از نیروهای فعال در این مجموعه، حدود 170 نفر از مددجویان کمیته امداد هستند که در رده‌های سنی مختلف مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: از سال 98 همکاری خود را با کمیته امداد استان آغاز و از مددجویان برای کار دعوت کردیم همچنین کمیته امداد تسهیلاتی را در این بخش برای کارفرمایان ایجاد کرده است که می‌توان به پرداخت وام 50 میلیون تومانی به ازای هر مددجو اشاره کرد که البته اخیراً رقم آن به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ,

گبه‌بافی؛ منبع درآمد زنان تحت پوشش کمیته امداد در قزوین

 

اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد با اختصاص وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی به کارفرمایان + فیلم