مراسم بزرگداشت سید غلامرضا سعیدی برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مرحوم سید غلامرضا سعیدی، اسلام‌پژوه معاصر، مترجم و نویسنده را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این مراسم که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمد جواد حجتی کرمانی اندیشمند و پژوهشگر علوم اسلامی، سید محمد ثقفی استاد تاریخ و تمدن اسلامی، محمد تقی انصاریان مدیر انتشارات انصاریان، علی‌اکبر مهدی‌پور نویسنده و محقق علوم اسلامی و علی ناصری فرماندار بیرجند سخنرانی خواهند کرد.

مرحوم سید غلامرضا سعیدی در سال ۱۲۷۶ شمسی در روستای نوزادِ مؤمن آباد بیرجند به دنیا آمد و تحصیلات خود را در زادگاه و شهر بیرجند سپری کرد و به قول خود «از سال ۱۳۲۰ ش یکسره تهرانی شد».او پس از سال های ۱۳۲۰ شمسی در صحنه فرهنگ ایران به طور محسوسی ظهور و بروز پیدا کرد و با تألیف آثار ارزنده خود شهرت قابل توجهی یافت تا جایی که حتی برخی آثارش در کشورهای عرب زبان ترجمه و مورد توجه اندیشمندان اسلامی قرار گرفت.

وی تعدادی از آثار اقبال لاهوری را نیز ترجمه کرد و در بسیاری از افکار خود تحت تأثیر او قرار داشت تا جایی که او را یکی از اقبال شناسان برجسته ایرانی می‌دانند.

این استاد فقید در ۲۲ آذر ماه ۱۳۶۷ در ۹۳ سالگی در بیرجند درگذشت و در قم به خاک سپرده شد.

مراسم بزرگداشت مرحوم استاد سید غلامرضا سعیدی در نشانی‌های زیر در فضای مجازی پخش خواهد شد:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher

مراسم بزرگداشت سید غلامرضا سعیدی برگزار می‌شود