شهید سلیمانی تهدید را به فرصت و تردید را به تصمیم تبدیل می‌کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، پرویز سروری روز پنجشنبه در همایش کشوری ایثارگران نظام مهندسی ساختمان ضمن برشمردن آیات و روایاتی در منزلت و مقام شهدا، شهید سلیمانی را از نمادهای اصلی جمهوری اسلامی در زمینه ایثار و شهادت دانست و با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «شهید سلیمانی یک شخص نبود بلکه یک مکتب بود»، گفت: ما فقط یک خط از عظمت کتاب این شهید بزرگوار را خوانده‌ایم.  الگوی ما در زندگی باید سردار شهید سلیمانی باشد.

نایب رییس شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت منطقه در زمان اوج شکل‌گیری داعش اضافه کرد: شهید سلیمانی ناتوی مقاومت را در برابر ناتوی غرب شکل داد و این در حالی بود که ناتوی غرب تهاجمی بود اما ناتوی مقاومت بازدارنده بود.  

سروری ادامه داد: شهید سلیمانی با تشکیل تیپ فاطمیون از مجاهدان افغانستانی، زینبیون از مبارزان پاکستانی، حشد الشعبی در عراق و با دستان بسته هیمنه آمریکا را در منطقه شکست و داعش را نابود کرد. در صورتی که آمریکا با تمام امکانات پس از ۲۰ سال مفتضحانه از منطقه خارج شد و در افغانستان شکست خورد.

رئیس شورای عالی استان‌ها، با ذکر این نکته که زمانی که توطئه استقلال کردستان عراق مطرح شد، این شهید سلیمانی بود که با دستان خالی کردستان عراق را از چنگ آمریکا درآورد و هنگامی که داعش به پشت دروازه‌های بغداد رسیده بود، این سلیمانی بود که داعش را نه تنها از پشت دروازه بغداد، بلکه از تمام عراق و سوریه و منطقه و از کل جهان محو کرد، تمام این‌ها را نتیجه اعتماد و توکل به خدا از سوی سردار سلیمانی دانست.

نایب رئیس شورای شهر تهران در ادامه ضمن ادای احترام به شهدا و ایثارگران نظام مهندسی ساختمان گفت: ما در شورای شهر، مصمم هستیم گلوگاه‌های فساد را ببندیم و با تولید شفافیت و هوشمندسازی این گام را محکم برداریم که البته در این راه نیازمند تعامل و همکاری با نظام مهندسی در زمینه‌های مختلف از جمله هوشمندسازی هستیم که این موضوع می‌تواند به کاهش فساد و افزایش شفافیت کمک کند.

شهید سلیمانی تهدید را به فرصت و تردید را به تصمیم تبدیل می‌کرد