سعیدزاده، راوی درخشندگی‌های مقاومت در غرب کشور بود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سعیدزاده، جانباز ۳۰ درصد، آزاده دفاع مقدس و راوی کتاب‌های «عصرهای کریسکان» و «شنام» صبح امروز در بیمارستان ساسان تهران دار فانی را وداع گفت.

در پی درگذشت این نویسنده آزاده و جانباز، محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد؛

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) مجاهد و جانباز عزیز ما در ۸ سال دفاع مقدس و آزاده دلاور و شجاع، امروز به یاران شهیدش پیوست. فقدان این شهید عزیز که به گفته خود سالها در انتظار شهادت بود، جای بسی تألم خاطر دارد؛ لذا اینجانب مصیبت از دست دادن این آزادمرد را محضر خانواده فداکار ایشان به خصوص همسر گرامی شان سرکار خانم سعدا حمزه ای، قوم دلاور پرور کرد و امت آزاده ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

ایشان از جمله مجاهدان مظلوم در جریان جنایات فاجعه آمیز گروهک ها بود که با شجاعت و اعتقاد مثال زدنی در مسیر انقلاب اسلامی ثابت قدم ماند و سالها اسارت در زندان های حزب دموکرات کردستان را تحمل کرد و پس از آزادی، رسالت خود را پایان نداد و با روایت خاطراتش در کتاب‌های «شُنام» و «عصرهای کریسکان»، درخشندگی‌های عنصر مقاومت در غرب کشور و نیز رفتار قساوت‌آمیز و شریرانه‌ دشمنان را به تصویر کشید.

یاد این آزادمرد بزرگ را گرامی می دارم و از خداوند متعال برای روح بلند پرواز ایشان علوّ درجات اخروی و برای خانواده محترم ایشان نیز صبر و سکینه‌ الهی مسألت می کنم.

سعیدزاده، راوی درخشندگی‌های مقاومت در غرب کشور بود