دومین نمایشگاه مجازی کتاب به چه صورت برگزار می شود؟

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – نشست خبری دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی رمضانی رئیس دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

در این مراسم علی رمضانی، رئیس دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت که نمایشگاه مجازی به مطالبه بخش جدی از صنعت نشر کشور تبدیل شده است.

وی با اشاره به آدرس های پیچیده در شهرستان ها و روستاها عنوان کرد که سه هزار نقطه روستایی و هزار نقطه شهری در دور اول نمایشگاه مجازی کتاب، کتاب خریداری کردند از سوی دیگر برای همه ناشران این فضا فراهم است که کتاب هایشان را عرضه کنند. در سال دوم برگزاری ناشران نشان دادند به این نمایشگاه علاقه مندند که نتیجه این علاقه، ثبت نام ۲ هزار و ۱۴ ناشر در کنار ناشرانی از اسپانیا، هند، هلند، بحرین، عراق، کویت، سوریه، مصر و آمریکا با عرضه قریب به ۲۰ هزار عنوان کتاب بود.

رمضانی از رفع ۸۰ موردی نواقص، نمایشگاه قبلی در زمینه های جستجو‌های مختلف، دسته بندی ناشران و قیمت خبر داد.

فرآیند ثبت نام و ثبت اطلاعات کتاب ناشران تسریع شد دانشجویان و طلاب تا سقف ۲۵۰ هزار تومان و اعضای هیئت علمی تا سقف ۵۰۰ هزار تومان می‌توانند بن دریافت کنند ۱۱۵ هزار و ۲۷۷ نفر در مجموع برای دریافت بن تاکنون ثبت نام کردند.

نشست‌های بخش، بین الملل نشر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود برای تبادل رایت حدود دو هزار کتاب از ۲۴ کشور جهان در نمایشگاه مجازی کتاب فراهم شده است.

وی ابراز می‌کند که نمایشگاه مجازی کتاب تهران جبرانی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است که در اردیبهشت ماه برگزار نشد. ستاد کرونا مجوز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را با شرایطی صادر کردا است در زمینه تعداد مخاطبان و راهرو‌ها محدودیت داریم علاوه بر آن کسانی که وارد نمایشگاه می‌شوند، باید حتما واکسن زده باشند.

https://dailybulletin.ir/17/01/2022/%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d8%b1/