«ماه رخسار»؛ زندگی ناصرالدین شاه این‌بار به روایت مصطفی کیایی

خبرگزاری ایرنا :

مصطفی کیایی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا در مورد تازه‌ترین فعالیت سینمایی خود، اظهار داشت: در حال حاضر صرفا به کار تهیه کنندگی سینما مشغول هستم و مجموعه‌ای با عنوان ماه رخسار را در دست تولید داریم.

این مجموعه که برای شبکه نمایش خانگی در حال تولید است را عزیزاله حمیدنژاد کارگردانی می‌کند؛ ضمن این که نویسنده این قصه هم ایشان است.

وی درباره ژانر این مجموعه داستانی گفت: ماه رخسار مضمون و قصه ای تاریخی دارد.

به گزارش ایرنا، طبق اطلاعات تاریخی ماه رخسار نام خواهر یکی از همسران ناصرالدین شاه بود. فاطمه‌ سلطان باغبانباشی معروف به باشی و خانم باشی یکی از همسران ناصرالدین‌شاه بود که در زمان محبوبیت نزد شاه خبر نداشت که چندی بعد ناصرالدین شاه عاشق خواهر کوچکتر او ماه‌رخسار خانم می‌شود.

اعتمادالسلطنه از رجال دربار ناصرالدین شاه درباره عشق شاه به خواهر همسرش علیرغم عدم رضایت همسرش نوشته: «شاه (به ماه‌رخسار) میل مفرط دارد و در حقیقت عاشق است. مدام و متصل اشعار عاشقانه می‌خواند و آنی و دقیقه‌ای از خیال او بیرون نیست». در این بین خانم باشی همسر ناصرالدین شاه که متوجه عشق شاه به خواهر خود شده تهدید می‌کند هر آینه این وصلت صورت بگیرد تریاک خورده و خود را هلاک می‌کند.

مصطفی کیایی کارگردان، تهیه کننده و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون در سال ۱۳۹۸ اولین سریالش را با نام هم‌گناه کارگردانی کرد که نویسندگی آن برعهده محسن کیایی و علی کوچکی بود.

شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با پنج فیلم‌نامه سینمایی و دو فیلم‌نامه غیرسینمایی موافقت کرد که ماه رخسار به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی و کارگردانی و نویسندگی عزیزاله حمیدنژاد از جمله این آثار بود.

«ماه رخسار»؛ زندگی ناصرالدین شاه این‌بار به روایت مصطفی کیایی