بررسی بودجه نیروی انتظامی، روی میز کمیسیون امنیت ملی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود عباس زاده مشکینی»  با تشریح نشست روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگاران گفت: اعضای کمیسیون امروز میهمان فرمانده نیروی انتظامی و معاونان و فرماندهان این نیرو بودند و محور اصلی این جلسه در خصوص اعتبارات پیش بینی شده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به نیازهای نیروی انتظامی و حجم بالای ماموریت ها و وظایف این نیرو در حوزه تامین امنیت، مبارزه با مواد مخدر، مرزبانی، راهنمایی و رانندگی، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، پلیس بین الملل و دژبان ناجا و هواناجا حدود ۴۳ هزار میلیاردی برای سال ۱۴۰۱ نیروی انتظامی در لایحه بودجه پیش بینی شده است.

 وی اضافه کرد: البته باید این موضوع در مجلس بررسی شود و با توجه به پیچیده شدن شرایط کشور و حرفه ای شدن کار نیروی انتظامی این بودجه مورد بازنگری قرار گیرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس تصریح کرد: لازم است نیازهای مالی نیروی انتظامی به نوعی تامین شود تا این نیرو دغدغه ای در این حوزه نداشته باشد به ویژه اینکه پلیس امروز در دنیا استاندارد بالایی دارد و در حوزه نیروی انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه باید نیروی انتظامی در بخش آموزش‌ها، رفاه و توجه به نیروی انسانی از شرایط مطلوبی برخوردار باشد، اضافه کرد: دستیابی به این هدف در گرو تامین منابع مالی بیشتری است و با بودجه ای که پیش‌بینی شده امکان پذیر نیست و شاید در نهایت با این بودجه بتوان وضعیت موجود را حفظ کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در بخش دیگری از این جلسه نیز برخی از انتقادات و نکات اصلاحی در خصوص عملکرد نیروی انقلابی و خدمتگزار انتظامی در فضایی دوستانه مطرح شد و فرماندهان نیروی انتظامی نیز به این نکات توجه کرده و ابراز امیدواری شد که همه موارد مطرح شده مورد توجه قرار گرفته تا به اصلاح بیشتر این نیرو منجر شود.

بررسی بودجه نیروی انتظامی، روی میز کمیسیون امنیت ملی