سفر رئیسی به روسیه نمایانگر تحول اساسی دولت درروابط بین الملل است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر در جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه، گفت: سفر رئیس جمهور به کشور روسیه دارای اهمیت خیلی زیادی است و روی هم رفته باید بگوییم که در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین‌المللی در این دولت اتفاق افتاد و البته سفر او به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است.

وی با اشاره به درخواست‌های متعدد برای سفر مسئولان ایرانی به سایر کشورها، ادامه داد: در حال حاضر مناسبات با همسایگان بسیار خوب پیش می‌رود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به روز هوای پاک و لزوم توجه جدی به این موضوع گفت: تصمیمات خوبی در خصوص مسایل محیط زیستی و هوای پاک در دولت گرفته شده که البته اجرای برخی از آن‌ها ممکن است زمان بر باشد، اما مردم باید بدانند که موضوع محیط زیست برای مسئولان دارای اهمیت است و همواره به این مسائل توجه جدی می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار داشت: معاونت زنان و امور خانواده در این ایام اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار قرار داده و ان شاءالله همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا این موضوع در دولت به خوبی پیش برود چرا که دولت رسیدگی به امور زنان و خانواده را از اولویت‌های خود می‌داند و مقید به این موضوع است.

همچنین اصلاح آیین نامه ماده هشت قانون هوای پاک در خصوص خودروهای فرسوده و نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پس از بررسی‌های فراوان در کمیسیون تخصصی در هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال نظرات اصلاحی به زودی تصویب می‌شود.

در ادامه نیز آیین نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی تالاب‌ها با هدف مدیریت صحیح تالاب‌ها، تعیین مرز بوم شناختی و رعایت حق‌آبه محیط زیستی اصلاح شد و امید است با اصلاح این آیین نامه بتوان روند تخریب تالاب‌ها را کند و احیای آنها را تسریع کرد.

همچنین در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست هم عضو کمیسیون مربوطه برای تعیین حریم راه‌های روستایی قرار گیرد و در این زمینه نظارت بیشتری برای حفظ جنگل‌ها و مراتع داشته باشد.

با مصوبات امروز دولت سیزدهم، همه آیین نامه‌های قانون هوای پاک به تصویب رسیده است.

https://dailybulletin.ir/20/01/2022/%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%da%af%d8%b1-%d8%aa%d8%ad%d9%88%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c/