تمام توان خود را برای امداد رسانی در حوادث غیر مترقبه به کار می گیریم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث شرفی معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمرین  ستاد بحران این نیرو گفت: ستاد بحران نیروی زمینی ارتش همیشه باید آمادگی مقابله با حوادث و اتفاقات غیرمترقبه طبیعی را در سطح تهران و شهرستان‌هایی که یگان نظامی دارد، داشته باشد. ما در راستای ایجاد آمادگی برای هرگونه حوادث، این تمرین را برگزار کرده‌ایم.
وی با تاکید بر این که «حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند» تصریح کرد: ما سه اولویت را هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه در نظر داریم که شامل برقراری ارتباطات رادیویی، بی‌سیم و باسیم بین یگان‌های مرکز کنترل فرماندهی و محل حوادث، امدادرسانی‌ و اسکان خانواده‌ها است به صورتی که بتوان مردم حادثه دیده را در محل‌های امن اسکان داد.
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش با بیان این‌ که ارتش در زلزله سرپل ذهاب از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نمره قبولی دریافت کرد، اظهار داشت: ما در هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه باید بتوانیم پادگان نظامی را به یک مرکز فکر و محل امن برای تصمیم‌گیری‌ها تبدیل کنیم و خانواده‌های شهرک‌نشین و مردم را حداقل 72 ساعت در شرایط امن اسکان دهیم. ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوادث غیر مترقبه از تمام توان حداکثری خود و امکانات تغذیه‌ای و درمانی برای کمک به آسیب دیدگان استفاده می‌کند.
امیر سرتیپ کیومرث شرفی در پایان با بیان این‌ که «طرح بلیّات فقط شامل حوادث غیرمترقبه نیست و باید در همه سطوح انجام شود» خاطرنشان کرد: در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه، ما در ارتش وظیفه یگان‌ها را در شهرهای مختلف از قبل مشخص کرده ایم و مسئولیت‌ها مشخص شده‌اند.

تمام توان خود را برای امداد رسانی در حوادث غیر مترقبه به کار می گیریم