تأکید بر تسریع در تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سه هفته آینده

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، جلسه رؤسای کارگروه‌های تخصصی ستاد ملی کرونا عصر امروز (سه‌شنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار شد.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی دیگر از مدیران دستگاه‌های ذی‌ریط حضور داشتند، وزیر بهداشت گزارشی از آخرین وضعیت کرونا، میزان پوشش واکسیناسیون نوبت‌های اول، دوم و سوم و آخرین رنگ‌بندی شهرهای کشور ارائه کرد.

همچنین در این جلسه، گزارشی تفصیلی از آخرین وضعیت کووید ۱۹ در ایران و جهان عنوان و توضیحاتی در خصوص سیر تغییرات موارد اُمیکرون در کشور ارائه شد.

در این جلسه بر اهمیت پوشش مناسب و سریع دُز سوم واکسن کرونا در جلوگیری از انتشار اُمیکرون تأکید و مقرر شد ارتقای واکسیناسیون ظرف سه هفته آتی در دستورکار قرار گیرد.

در این نشست همچنین افزایش استفاده از ماسک به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با شیوع اُمیکرون مورد تأکید قرار گرفت و مصوبات پیشنهادی وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جهت طرح در صد و سومین نشست ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تأکید بر تسریع در تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سه هفته آینده