صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در جلسه شورای مشاوران وزرا و رؤسای دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران، اظهار داشت: پیگیری فرهنگ ایثار و شهادت باعث می‌شود تا قطار انقلاب و مدیریت کشور از ریل پیشرفت و تعالی خارج نشود.

وی تصریح کرد: صیانت از آرمان شهیدان، رسالتی است که باید با قوت و جدیت پیگیری کرده و تلاش کنیم ارزش‌های شهیدان را به پدیده‌ای برای رشد و تعالی کشور تبدیل کنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تجلیل از رشادت‌ها و ایثار شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با کمترین هزینه بزرگترین نتیجه را در جغرافیای جهانی رقم زد و لذا امروز در تداوم راه شهیدان، وظیفه و رسالت سنگینی بر عهده داریم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای تجلیل و خدمت رسانی به جامعه ایثارگری و خانواده معظم شهیدان، اظهار داشت: تکریم خانواده شهیدان و جانبازان وظیفه است که همه مسئولین باید همواره آنرا در برنامه‌ها و دستور کار خود داشته باشند.

مرتضوی افزود: معتقدم حضور در جمع خانواده شهیدان اثر تربیتی دارد و خدمت رسانی و قدردانی از صبر و فداکاری فرزندان و همسران شهدا موجب روحیه و برکت است.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از حقوق ایثارگران، گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا ایثارگران عزیز در دستیابی به حقوق خود مشکلی نداشته باشند.

در این جلسه تعدادی از مشاوران وزرا در سخنانی دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای تقویت ساختار حوزه ایثارگری و حمایت از حقوق ایثارگران مطرح کردند.

صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است