گره‌گشایی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی دیوان محاسبات برای مردم شهرری

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، با هدف نظارت عمومی بر اجرای سیاست‌های محوری دیوان محاسبات کشور و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات مردم و مقابله با ترک فعل‌ها، پروژه‌های عمرانی شهرستان ری مورد بازدید مسئولان دیوان محاسبات و فرمانداری شهرری قرار گرفت.

در این بازدید که با حضور میثم نادی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، ابراهیم نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران، حسین توکلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولان مربوطه برگزار شد، روند اجرایی ۱۷ پروژه عمرانی با تقویم ریالی حدود هزار میلیارد تومان مورد بررسی قرار گرفت.

بیمارستان شهدای هفتم تیر و فیروزآبادی، درمانگاه شهید نبوی، ساختمان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ری، پروژه ساختمان جدید دادگستری شهرستان ری، مصلی باقرشهر، ساختمان جدید سپاه ناحیه روح الله باقرشهر، پزشکی قانونی و سردخانه و سالن انتظار از جمله مهمترین پروژه‌هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفتند.

پروژه‌های مذکور از محل سهم استان تهران از منابع ارزش افزوده سال قبل بوده که طی اقدامی بی‌سابقه در دوره مدیریت فعلی دیوان محاسبات کشور و با همکاری استانداری تهران مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بند (ز) تبصره (۸) قانون بودجه، به اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان تهران (سهم منابع ارزش افزوده) جهت ایجاد زیرساخت‌ها و رفع محرومیت در مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده اختصاص یافته است.

در این بازدید، نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با اشاره به مطالبات مردم شهرستان ری، گفت: به منظور تحرک بخشی به اقدامات زیربنایی و عمرانی شهرستان‌ها و کمک به مدیران اجرایی و حل مشکلات مردم و اعتمادآفرینی و در راستای سیاست محوری مردم پایگی دیوان و دستور مهرداد بذرپاش رییس کل دیوان محاسبات کشور، بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های استان تهران در روزهای سه‌شنبه هر هفته در دستور کار قرار گرفته است.

نامداری سرعت و دلسوزی را لازمه اجرای این برنامه‌ها دانست و بر کار جهادی و پیشبرد مسئولانه و سریع پروژه‌ها تاکید کرد. همچنین توکلی فرماندار شهرستان ری با قدردانی از مساعدت‌ها و رویکردهای جدید دیوان محاسبات کشور گفت: در اجرای این طرح‌ها، دستگاه‌های نظارتی در کنار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته‌اند که این موضوع شایسته تقدیر است.

۴۹ پروژه عمرانی به پایان نزدیک می‌شوند

میثم نادی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، نیز با اشاره رویکردی اجتماعی‌سازی نظارت‌ها و سیاست مردم‌پایگی دیوان محاسبات، گفت: در مقوله اجتماعی‌سازی، هم نظارت باید مردمی شود و هم خروجی اقدامات دستگاه‌های نظارتی در خدمت مردم قرار گیرد که پروژه‌های عمرانی شهرری، یکی از نشانه‌های تحولات نظارتی در دیوان محاسبات کشور است.

در جریان این بازدیدها، برخی کندی‌ها و ترک فعل‌ها نیز مشاهده شد که دستورات لازم صادر شده و برای پیشرفت سریع پروژه‌های عمرانی، ضرب‌الاجل‌هایی تعیین شد. مجموع پروژه‌های بهداشتی، آموزشی، ورزشی، انتظامی، امنیتی، قضایی و اجتماعی که با اقدام دیوان محاسبات در شهرری در حال ساخت است، به عدد ۴۹ می‌رسد.

گره‌گشایی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی دیوان محاسبات برای مردم شهرری