امیرعبداللهیان وارد قطر شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، امیرعبداللهیان قرار است در این سفر با امیر قطر و وزیر خارجه این کشور دیدار کند.

گفت وگوهای دوجانبه و تبادل نظر درخصوص مسائل مهم منطقه و بین‌الملل از مهم‌ترین محورهای دیدار امیرعبدالهیان در قطر خواهد بود.

امیرعبداللهیان که برای دیدار با مقام‌های عمانی پیش از ظهر دوشنبه وارد مسقط پایتخت عمان شده بود، شامگاه شب گذشته این کشور را به مقصد قطر ترک کرده بود.

وی که برای دیدار با مقام‌های عمانی پیش از ظهر دوشنبه وارد مسقط پایتخت عمان شده بود، پس از دیدار و گفت وگو با معاون پادشاه عمان، دو دور دیدار و گفت وگو با وزیر امور خارجه این کشور، دیدار با محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن و همچنین حضور در نشست صمیمی با ایرانیان مقیم مسقط، شامگاه دوشنبه مسقط را به مقصد قطر ترک کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار با محمد عبدالسلام با ابراز تاسف از استمرار جنگ تحمیل شده به مردم یمن، بر لزوم برطرف شدن محاصره یمن و پایان جنگ علیه این کشور تاکید کرد.

امیر عبداللهیان راه حل مشکلات یمن را راه حل سیاسی با مشارکت یمنی ها عنوان کرد و افزود، موضوع یمن یک موضوع یمنی است و با گفت وگوهای یمنی – یمنی می توان آینده سیاسی این کشور را رقم زد.  

محمدعبدالسلام نیز در این دیدار با عرض تسلیت به دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت سفیر فقید کشورمان در یمن، حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن را مورد قدردانی قرار داد و تحولات جاری در صحنه یمن را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

همچنین وزیر امور خارجه در دیدار با فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان عمان، بر جدیت و حسن‌نیت ایران در مذاکرات وین تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در ادامه برنامه‌های سفر خود به عمان، با حضور در جمع صمیمی ایرانیان مقیم این کشور با حاضرین در این نشست به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار که جمعی از چهره های شاخص ایرانی، اساتید دانشگاه، فعالان اقتصادی، ورزشی و فرهنگی حضور داشتند، برخی از هم میهنان به ارائه نظرات و دیدگاه های خود درخصوص موضوعات مختلف پرداختند.

امیرعبداللهیان نیز ضمن قدردانی از حضور ارزشمند نخبگان ایرانی در این نشست صمیمی،  وظیفه وزارت امور خارجه در جهت تسهیل امور ایرانیان خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد و رویکرد رئیس جمهور کشورمان در حوزه ایرانیان مقیم خارج از کشور را عمل گرایانه و درجهت حل مشکلات ایرانیان توصیف کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد، تسهیل در امور مرتبط با ایرانیان مقیم خارج از کشور، برقراری و تقویت خطوط پروازی، توسعه خطوط کشتیرانی و تلاش در جهت تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

https://dailybulletin.ir/11/01/2022/%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%82%d8%b7%d8%b1-%d8%b4%d8%af/