مجوز استفاده از دوز یک سوم واکسن کرونا برای ۵ تا ۱۱ ساله‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – واکسن کرونا در شرایط فعلی به یگانه سلاح بشر برای مقابله با همه گیری تبدیل شده است. مقامات بهداشتی در ابتدا تنها افراد بالای ۱۸ سال را واجد شرایط دریافت واکسن کرونا معرفی کردند.

با این حال، گرچه واکسن کرونا باعث بروز عوارض جزئی در کودکان و نوجوانان شد؛ اما با گذشت زمان تزریق آن به افراد بالای ۱۲ سال نیز مجاز اعلام شد. مقامات بهداشتی تاکید دارند برای قطع زنجیره همه گیری کرونا تزریق واکسن به تمامی افراد ضروری است.

سازمان جهانی بهداشت با صدور بیانیه‌ای تزریق دوز یک سوم واکسن فایزر را برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال مجاز اعلام کرد. این توصیه پس از تایید موسسه “گروه متخصصانِ مشاور استراتژیک” در تایید این موضوع صادر شد.

دوز توصیه شده سازمان جهانی بهداشت برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال شامل دوز حاوی ۱۰ میلی گرم واکسن فایزر است. در حال حاضر برای افراد بالای ۱۲ سال در جهان دوز ۳۰ میلی گرمی واکسن فایزر تزریق می‌شود.

هم اکنون چندین کشور جهان شامل آمریکا، کانادا و کشور‌های حوزه اتحادیه اروپا، واکسن فایزر را برای افراد ۵ تا ۱۱ سال استفاده می‌کنند.

کیت اوبرین، مدیر بخش واکسیناسیون سازمان جهانی بهداشت در این رابطه گفت: ما در تحقیقات آزمایشگاهی هیچ موضوع نگران کننده‌ای که سلامت افراد ۵ تا ۱۱ سال را پس از تزریق واکسن به خطر بیندازد، مشاهده نکرده ایم.

این نهاد بین المللی توصیه کرده است زمان مناسب برای تزریق دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن ۴ تا ۶ ماه پس از دریافت دو دوز نخست است که باید اولویت دریافت با افراد کهنسال و کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با بیماری هستند، باشد.

سازمان جهانی بهداشت بار دیگر از کشور‌های ثروتمند جهان خواست واکسن کرونا را در اختیار کشور‌های فقیر جهان قرار دهند. عدم واکسیناسیون جهانی کرونا می‌تواند همچنان منجر به ادامه همه گیری شده و خطر بروز جهش‌های جدید در ویروس را به دنبال داشته باشد.

منبع: خبرگزاری رویترز


بیشتر بخوانید

  • سندرمی بدبو که موجب خودکشی می‌شود!
  • خواص درمانی گل قاصدک

https://dailybulletin.ir/22/01/2022/%d9%85%d8%ac%d9%88%d8%b2-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b2-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d9%88%d9%85-%d9%88%d8%a7%da%a9%d8%b3%d9%86-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7-%d8%a8/