دیدار نماینده ویژه آمریکا با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تیم لیندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن در سفری به ریاض با «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دیدار کرد.

الحجرف در این دیدار با نادیده گرفتن تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن طی شش سال گذشته، گفت که «نقش آمریکا برای اعمال فشار بر حوثی‌ها جهت ورود به روند سیاسی مهم است».

بنابر گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، در بیانیه شورای همکاری خلیج فارس آمده است که دو طرف در این دیدار تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی در یمن را بررسی کردند.

سفر فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به ریاض در راستای سفر منطقه‌ای او در هفته جاری با هدف فعال‌سازی روند صلح در یمن است.

الحجرف روز سه‌شنبه نیز در ریاض با «هانس گراندبرگ» فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن دیدار و درباره تلاش‌های این سازمان برای حل بحران یمن گفت‌وگو کرد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.


دیدار نماینده ویژه آمریکا با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس