مشاور بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «لونا الشبل» مشاور ویژه بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که این کشور موفق شده است محاصره [آمریکا و کشورهای غربی] را در هم شکند.

الشبل در مصاحبه با شبکه خبری روسیا الیوم گفت که حکومت سوریه موفق شده است نیازهای اساسی شهروندان را تأمین کند.

وی تصریح کرد، حکومت سوریه در وضعیت جنگی قرار دارد و طبیعی است که از همپیمانان خود درخواست کمک کند.

مشاور اسد روابط سوریه و ایران را بسیار قدیمی و تاریخی دانست و گفت که تهران در جریان جنگ علیه سوریه، در کنار دولت و ارتش این کشور ایستاد.

وی با بیان اینکه، سوریه پاسخ وفاداری ایران را خواهد داد، تصریح کرد: «سوریه تصمیم می‌گیرد که چه کسی در خاکش حضور داشته باشد و چه کسی حضور نداشته باشد».

الشبل همچنین حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را در حمایت از تروریستها دانست و گفت: «هر گاه، وضعیت تروریستها وخیم می‌شود، تجاوزات اسرائیل نیز افزایش می‌یابد».

در همین ارتباط، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران 23 دی ماه جاری با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه به‌ویژه در زمینه اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار داد‌ند و رئیس‌جمهور سوریه در راستای منافع استراتژیک ایران و سوریه و پیوند بخش‌های تجاری دو کشور بر اهمیت ایجاد طرح‌های جدید تأکید کرد.

در این گفت‌و‌گو همچنین راه‌های گسترش زمینه‌های کار مشترک در بخش‌های دولتی و خصوصی و تشویق سرمایه‌گذاری‌های مشترک با هدف پیشبرد روابط تجاری و اقتصادی دو کشور در تمام زمینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

،وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بر موضع ثابت تهران در حمایت از پایداری‌ها و مقاومت ملت سوریه در مواجهه با تروریسم و لزوم توسعه همکاری‌های میان دو کشور در تمام زمینه‌هایی که به نفع ملت دوست ایران و سوریه است، تأکید کرده است.


مشاور بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد