ابتلای مقام‌های ارشد واتیکان به کرونا / ثبت رکوردهای جدید در آلمان و دانمارک

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کرونا و به ویژه موج اومیکرون همچنان در اروپا جولان می دهد و رکوردهای کرونایی جدیدی را در کشورهای این منطقه ثبت می کند.

خشم معلمان فرانسه از سیاست های کرونایی دولت

معلمان فرانسوی علیه اقدامات سهل انگارانه کرونایی دولت و شخص وزیر آموزش و پرورش اعتراض می کنند. ژان میشل بلانکر، وزیر آموزش فرانسه به دلیل مصاحبه ای که اوایل ژانویه انجام داده است تحت فشار زیادی قرار گرفته است. وی در این مصاحبه قواعد جدیدی را برای مدارس اعلام کرده بود که قبلا به آن ها اطلاع نداده بود. اجرای سریع این قواعد بسیار دشوار بود و از آن زمان تا به حال چندین بار تغییر کرده است.

درخواست اپوزیسیون فرانسه برای کناره گیری وزیر آموزش و پرورش

چندین اتحادیه معلمان بار دیگر برای روز پنج شنبه و در اعتراض به این شرایط درخواست اعتصاب کرده اند. اولین اعتصاب که هفته گذشته برگزار شد منجر به تعطیلی بسیاری مدارس شد. سیاستمداران اپوزیسیون خواستار کناره گیری وزیر آموزش و پرورش شده اند.

اتحادیه‌های معلمان می‌گویند که اولا مقررات جدید تنها یک روز قبل از آغاز به کار مدارس در سال جدید میلادی اعلام شده و دیگر اینکه تغییر مدوام این قوانین، معلمان را خسته کرده است.

رکوردهای جدید اومیکرونی در اروپا/ رئیس کمیسیون اروپایی به قرنطینه رفت

تصمیم دولت برای گرفتن سه آزمایش از دانش آموزان ظرف چهار روز، بار دیگر در این هفته تغییر کرد و نخست‌وزیر فرانسه اعلام کرد دانش آموزان تنها ملزم به انجام سه آزمایش هستند و اگر آزمایش اول منفی بود، می‌توانند به مدرسه بازگردند.

ژان میشل بلانکر، وزیر آموزش فرانسه با انتقاد از طرح اعتصاب آموزگاران گفته بود: «علیه یک ویروس اعتصاب نمی کنند» موضعی که باعث شد بر تعداد اعتصابیون افزوده شود.

هشدار درباره فشار بالا بر بیمارستان ها در آلمان

وزیر بهداشت آلمان هم امروز ( سه شنبه) در مصاحبه ای مجددا درباره فشار بالا و بیش از حد بر بیمارستان ها هشدار داده و تاکید کرد که ما باید از تحت فشار قرار گرفتن سیستم بهداشت و درمان جلوگیری کنیم.

شاخص ابتلای هفتگی به کرونا مجددا در آلمان رکورد زد

شاخص ابتلای هفتگی به کرونا به ازای 100 هزار نفر در آلمان هم رکورد جدیدی را ثبت کرده و به رقم 553.2 رسیده است.

نهادهای بهداشتی در آلمان همچنین از ابتلای 74405 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 193 مرگ کرونایی جدید خبر داده اند.

تداوم اعتراضات ضد محدودیت ها در آلمان

شب گذشته مجددا در بسیاری شهرهای آلمان اعتراضات گسترده ای علیه محدودیت ها و قواعد کرونایی برگزار شد.

ابتلای مقام های ارشد واتیکان به کرونا

دو تن از مقام های ارشد واتیکان و نزدیکان پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به کرونا مبتلا شده اند. این خبر را متئو برونی، سخنگوی واتیکان اعلام کرده است. این دو نفر شماره دو و سه در واتیکان به شمار می روند که مرتبا با پاپ دیدارهایی را برگزار می کنند.

برونی اعلام کرد که با این حال مشخص نیست که این دو مقام ارشد واتیکان آخرین بار کی با پاپ دیدار کرده اند.

رکورد مبتلایان روزانه در دانمارک شکسته شد

رکورد مبتلایان روزانه در دانمارک هم شکسته شد و این کشور برای اولین بار ازآغاز شیوع کرونا بیش از 30 هزار ابتلای روزانه را ثبت کرد. به این ترتیب در کشور دانمارک با حدود 6 میلیون سکنه از آغاز پاندمی کرونا حدود 1.2 میلیون مورد ابتلا به کرونا تایید شده است. حدود 3500 نفر هم تا به حال در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

https://dailybulletin.ir/19/01/2022/%d8%a7%d8%a8%d8%aa%d9%84%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%85%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d9%88%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7/