سرمایه‌گذاری یک هزار و صد میلیاردی ایدرو در پالایشگاه گیاهان دارویی کرمانشاه

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، محسن صالحی‌نیا با اشاره اینکه سازمان‌های توسعه‌ای همچون ایدرو با توجه به سیاست‌های کلی اصل ۴۴ می توانند در صنایع پیشرفته با فناوری بالا و با صنایع خطر پذیر در کلیه مناطق کشور به سرمایه گذاری مشترک با بخش های غیر دولتی اقدام کند، تصریح کرد: نظر به اهمیت تولید مواد استاندارد در زمینه گیاهان دارویی و هدایت صحیح فرآیند کشت و تولید گیاهان،  طرح احداث پالایشگاه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است .

به گفته وی، طرح سرمایه گذاری احداث پالایشگاه گیاهان دارویی با مشارکت ۴۰درصدی ایدرو و  بخش خصوصی دانش بنیان  به میزان  ۶۰درصد و با اتکا به دانش و استفاده از توانمندی های بالقوه موجود در کشور با هدف ارائه فرآورده های دارویی طبیعی موثر و محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر با امکان حضور در بازارهای جهانی صورت می گیرد .

معاون وزیر و رئیس ایدرو افزود:  محل اجرای طرح  استان کرمانشاه و میزان  سرمایه گذاری برآورد شده هزار و ۱۲۰ میلیارد  ریال خواهد بود .

این پالایشگاه ظرفیت تولید انواع عصاره، اسانس و اشکال مختلف دارویی طبیعی مطابق با استانداردهای روز دنیا را دارا خواهد بود.

کشت گیاهان دارویی و تولید فراورده های آن می تواند به عنوان یک ضرورت ملی و در چارچوب یک برنامه مشخص و جامع، خودکفایی دارویی، اشتغال و توسعه بخش کشاورزی را به دنبال داشته و به عنوان عامل مهمی در ارز آوری برای کشور، اثرگذار باشد.

سرمایه‌گذاری یک هزار و صد میلیاردی ایدرو در پالایشگاه گیاهان دارویی کرمانشاه