رییس‌جمهور: مردم باید ببینند دولتمردان همواره در کنارشان هستند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا آیت الله سید ابراهیم رییسی عصر جمعه در پایان سفر از پیش اعلام نشده خود برای دیدار با اهالی سیل‌زده جنوب کرمان در جمع خبرنگاران افزود: در این سیل و سیل قبل استان کرمان، دولتمردان و مسئولان استان پای کار و در کنار مردم بودند و مردم هم احساس کردند که دولت در کنارشان است اما این باید برای گره گشایی از کار مردم ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: در سیل قبلی (هفته گذشته) علاوه بر استاندار، فرماندارن و نیروهای مسلح که در میدان بودند دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور هم به منطقه سرکشی کرد و مصوبات خوبی داشت؛ وزیر کشور نیز بعد از آن به منطقه آمد اما اینها کفایت نمی کند.

رییسی افزود: دولتمردان باید در همه حوادث در بخش های مختلف در محل حاضر شوند تا مردم احساس کنند که همواره دولت در کنارشان برای حل مشکلات است.

وی با تشکر از سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، استاندار، فرماندارن و همه مدیران و دستگاهها که در امدادرسانی دو سیل اخیر در کرمان تلاش کردند گفت: مساله مهم ابتدایی در حوادثی مثل سیل و زلزله امدادرسانی است که از این نظر امدادرسانی خوبی انجام شده است.

رییسی افزود: بخش بعد مهم است که پیش بینی های لازم انجام گیرد تا اگر نزولات آسمانی باز شاهد بودیم مشکلاتی پیش نیاید.

به گفته وی، احداث سیل بندها برای حفظ کشاورزی و جلوگیری از حوادث بسیار مهم است که باید با سرعت در دستور کار قرار گیرد.

رییس جمهور با بیان اینکه رفع آبگرفتگی منازل شروع شده افزود: وسایل منازل و دام مردم که در این سیل دچار مشکل شده باید در اقدامی فوری حداکثر طی ۱۰ روز آینده تامین شود تا مردم احساس نکنند مشکلشان ادامه دار خواهد بود که البته آمار دام های تلف شده تهیه شده است.

وی اظهارداشت: از جمله دیگر از کارهایی بلندمدت در بخش آبخیزداری و آبخوان داری است که باید در منطقه جیرفت انجام شود.

رییسی گفت: از قدیم بحث سیل بند در منطقه مطرح بوده که یک بخشی هم آغاز شده و چندکیلومتری ایجاد کردند اما باید به انتها برسد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح نیازمند تخصیص اعتبار است اظهارداشت: قرارگاه سازندگی باید موضوع را دنبال کند و اعتبار آن، هم از درآمدهای معادن استان و هم تخصیص بودجه توسط دولت تامین شود تا با یک حرکت جهادی به سامان برسد.

رییسی افزود: البته کار سیل بندها کاری طولانی مدت است اما حتما باید برای جلوگیری از خطرات سیل در آینده دنبال شود.

رییس جمهور با بیان اینکه این سفر ، سفر استانی نبود و به صورت دفعه ای به خاطر سیل رخ داد گفت: امروز می خواستیم مناطق بیشتری هم ببینیم که دوستان گفتند به علت شرایط جوی مقدور نیست، لذا حتما سفر استانی خواهیم داشت و در مناطقی که فرصت حضور نشد، حضور پیدا خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: از همین تریبون سلام خدمت مردم همه مناطق استان عرض می کنیم و امیدواریم با همین روحیه بسیجی که نسبت به انقلاب و ارزش های انقلابی دارند را حفظ کنند، روحیه ای که حاج قاسم برای نه فقط مردم استان بلکه برای کل کشور می خواست و امید که ماهم بتوانیم همین مسیر را ادامه دهیم.

رییس جمهور درباره حل مشکلات هنگام حوادث نیز گفت: باید شرایط اطمینان بخش ایجاد کرد که مساله باید در دولت طرح شود و شهرداری های این مناطق در استان را تجهیز کنیم.

رییسی ظهر امروز چندساعت پس از آنکه از سفر روسیه به تهران بازگشته بود، عازم جنوب کرمان شد تا در مناطق سیل زده این منطقه حضور یابد.

https://dailybulletin.ir/22/01/2022/%d8%b1%db%8c%db%8c%d8%b3%e2%80%8c%d8%ac%d9%85%d9%87%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%a8%db%8c%d9%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7/