طلسم ۱۶ ساله متروی کرج قصد شکسته‌شدن ندارد

خبرگزاری مهر:

علیرضا عباسی در حاشیه جلسه‌ای که پیرامون بررسی مشکلات کمالشهر در محل شورای اسلامی کمالشهر برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای ارتقای سیستم شهری و آسایش شهروندان، استفاده از حمل و نقل پاک الزامی است و باید جزو اولویت‌های ما قرار گیرد.

وی بیان کرد: بحث مترو داخل کرج طلسم ۱۶ ساله است که هنوز به سرانجام نرسیده است و برای افتتاح آن تاریخ‌های مشخصی را اعلام کردند، اما این امر محقق نشد و اگر دو ایستگاه داخل شهر کرج هم راه اندازی شود تا به کمالشهر برسد مدت زمان زیادی می‌برد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد در مجلس در خصوص کوتاهی‌ها و ترک فعل‌ها در زمینه راه اندازی مترو کلانشهر کرج تصریح کرد: شهرهای دیگر همزمان با مترو کرج کار را شروع کردند و مترو چند سالی است که به بهره برداری رسیده، در حالی که این امر در کرج محقق نشده است.

وی با بیان اینکه امروز برای اجرای هر یک کیلومتر خط مترو یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، خاطرنشان کرد: از این رو شورای شهر کمالشهر این موضوع را مد نظر داشته باشند، اگر پروژه مترو کلید بخورد و به مرحله نهایی نرسد آیندگان مطالبه‌گر خواهند بود.

عباسی توصیه‌ای به شورا داشت و ادامه داد: مواظب باشید که بحث راه اندازی مترو مثل ساخت بیمارستان کمالشهر نشود، بیمارستانی که زمین جهت ساخت آن واگذار شد و با اتفاقاتی که پیش آمده طی ۶ سال هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد در مجلس اظهار کرد: شورای شهر و شهردار به عنوان نمایندگان مردم و ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس و دستگاه‌های اجرایی باید تصور کنیم هیچ امکاناتی نداریم ولی با همت و پشتکار فراوان برای پیشرفت شهر و رفع مشکلات مردم برنامه ریزی داشته باشیم.

وی در خصوص مشکل آب مردم کمالشهر بیان کرد: به دلیل سختی آب در منطقه کمالشهر کودک ۶ ساله به سنگ کلیه مبتلا شده است، اگر این کوتاهی‌ها در سطح استان است باید حل شود و اگر در سطح وزارتخانه است پیگیری‌های لازم را ما انجام می‌دهیم.

عباسی با اشاره به بحث کسری برق در استان البرز تصریح کرد: براین اساس در زمینه برق استان از متوسط کشوری به ازای سرانه هر نفر پایین‌تر هستیم.

وی با بیان اینکه نیروگاه شهید منتظر قائم در فردیس برق تولید می‌کند، خاطرنشان کرد: از این رو ۷ میلیون متر مکعب در سال آب استان را در شهرستان فردیس با ۱۰ حلقه چاه برداشت می‌کند و برقی که تولید می‌کند ۸۰ درصد از آن به تهران می‌رود و فقط ۲۰ درصد به مصرف استان البرز می‌رسد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد در مجلس گفت: در جلسه‌ای که با وزیر نیرو پیرامون این امر برگزار شد، مطرح کردم علاوه بر آب‌های سطحی که به تهران می‌رود و ۵ میلیون متر مکعب از ۷ میلیون متر مکعب آب برای تأمین برق نیز به تهران می‌رود و باید این در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.

وی با اشاره به توزیع نامناسب برق در استان به ویژه در مناطق جمعیتی، اظهار کرد: در منطقه پیشاهنگی و کمالشهر کرج خیابان‌ها روشنایی نداشتند و موجب نارضایتی مردم شده بود، باید دستگاه‌های ذی ربط این امر را احصاء کنند، چراکه زیبنده نیست که مردم از نعمت حداقل‌ها بی بهره باشند.

وی متذکر شد: برای تأمین برق این منطقه ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است و در این شرایط کشور این بودجه عددی نیست که با اعتراضات مردمی مواجه باشیم و ما در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

https://dailybulletin.ir/21/01/2022/%d8%b7%d9%84%d8%b3%d9%85-%db%b1%db%b6-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%87-%d9%85%d8%aa%d8%b1%d9%88%db%8c-%da%a9%d8%b1%d8%ac-%d9%82%d8%b5%d8%af-%d8%b4%da%a9%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%b4%d8%af%d9%86-%d9%86/