کولاک شدید و یخ زدگی جاده پنج محور استان کرمانشاه را مسدود کرد

خبرگزاری ایرنا :

سرهنگ «کیخسرو دستغیب» شامگاه پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: محورهای مسدود استان شامل هلشی – جلالوند، کوزران – گهواره، سنقروکلیایی- اسدآباد، جوانرود- ثلاث باباجانی و سنقروکلیایی- کامیاران می شود.

وی ادامه داد: همچنین تردد در محورهای دالاهو – اسلام آباد غرب، دالاهو – سرپل ذهاب و گردنه های چهارزبر، حسن آباد، بیدسرخ و مله ماس به دلیل کولاک شدید و محورهای پاوه- نوسود و پاوه- نودشه به دلیل یخ زدگی جاده تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

سرهنگ دستغیب با اشاره به قطع بارش برف در همه راه های استان، خاطر نشان کرد: با این حال انتظار می رود تا اواسط هفته آینده لغزندگی جاده‌ها و نیاز به استفاده از زنجیر چرخ در برخی محورها و گردنه ها ادامه داشته باشد.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه عملیات برف روبی و نمک پاشی به صورت مستمر با حضور ماموران پلیس و راهداری در حال انجام است، گفت: ۷۰ تیم گشتی پلیس راه در جاده های استان حضور داشته و آماده ارائه خدمات ترافیکی به همشهریان و هموطنان هستند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد؛ با توجه به گستردگی بارش ها، تا حد امکان از هرگونه تردد در جاده ها خودداری کنند و اگر اضطراری بر سفر وجود داشت ابتدا از سلامت قسمت های فنی وسیله نقلیه مانند لاستیک ها، چراغ ها، برف پاکن، بخاری، پر بودن مخزن شیشه شور اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

سرهنگ دستغیب در پایان و با بیان اینکه در مقابل پاسگاه های پلیس راه کنترل وسایل نقلیه در حال انجام است و اجازه تردد بدون زنجیر چرخ داده نخواهد شد، گفت: در این شرایط رانندگی با صبر و آرامش و خودداری از عجله و شتاب حتما باید مورد توجه رانندگان باشد.

کولاک شدید و یخ زدگی جاده پنج محور استان کرمانشاه را مسدود کرد