نیروهای ارتش به کمک خودروهای گرفتار در برف جاده های استان همدان آمدند

خبرگزاری ایرنا :

سرهنگ زرهی ستاد «مهرداد صفری» عصر پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از درخواست استانداری همدان از یگان ارتش برای امداد رسانی به خودرهای گرفتار در برف گردنه اسدآباد، نفربرهای زرهی تیپ ۳۱۶ عازم این گردنه سخت‌گذر و برف گیر اسدآباد شدند.

وی اظهار داشت: هم اینک نیروهای ارتش با استفاده از نفربرهای زرهی و بستن سیم بُکسل به خودروها در حال بازگرداندن خودروهای منحرف شده از مسیر اصلی به جاده شریانی هستند.

فرمانده تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان همدان گفت: یک تیم از نیروی پشتیبان با خودروهای زرهی در داخل پادگان آماده باش هستند تا در صورت ضرورت این خودروها نیز برای امداد رسانی وارد عمل شوند.

به گزارش ایرنا، بارش برف و کولاک زمینی از ساعت ۱۲ امروز سبب محدودیت دید و مسدود شدن جاده های همدان به سمت کرمانشاه و سنندج شد همچنین تردد از مسیر  همدان به سمت ملایر نیز امکان پذیر نبود.

این مسیرها همچنان از سوی عوامل پلیس راه مسدود شده و خودرهای عبوری به سمت سنندج و کرمانشاه، از پاسگاه پلیس راه به سمت مرکز شهر بهار یا همدان بازگردانده شدند.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است.

پلیس راه استان همدان با ۱۰۱ تیم در راستای اجرای طرح زمستانی در مسیرهای ارتباطی و محورهای کوهستانی استان حضور دارند.

همچنین ۳۴ پایگاه ثابت و سیار تیم راهداری با ۳۱۲ دستگاه خودرو کمک دار و ماشین آلات برف روب و نمک پاش و ۵۳۳ نفر نیرو در ۱۶ گردنه و ۴۵ نقطه برفگیر استان همدان مشغول کار و خدمت رسانی هستند.

https://dailybulletin.ir/20/01/2022/%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b4-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1/