دادستان قزوین: شهرک اندیشه “سیاسی” نیست/ دادگاه درباره تغییر کاربری منطقه نظر می‌دهد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره آخرین وضعیت پرونده شهرک (ناحیه شهری) اندیشه اظهار داشت: با توجه به ایراد سازمان امور اراضی کشور درباره پرونده تغییر کاربری بخش 15 هکتاری شهرک اندیشه رسیدگی به این پرونده در کمیسیون تبصره یک ماده منوط به صدور رأی دادگاه است.

وی اضافه کرد: با توجه به وسعت بالای این بخش مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین صدور رأی درباره تغییر کاربری بخش 15 هکتاری شهرک را به سازمان امور اراضی وزارت‌خانه در تهران ارجاع داد که این سازمان اعلام کرد به دلیل در جریان بودن پرونده قضایی نمی‌تواند فعلاً درباره سرنوشت تغییر کاربری این بخش اعلام نظر کند.

قاسمی با بیان اینکه شهرک یک مجموعه تک‌پلاکی بوده است، ادامه داد: بنابراین برای حل مشکلات شهرک اندیشه باید موضوع تغییر کاربری اراضی بخش 15 هکتاری به سرانجان برسد تا بتوان برای کل شهرک کاری کرد و در نهایت جواز ساخت برای اهالی بخش 21.5 هکتاری هم صادر شود.

وی در جواب این سؤال که بالاخره چه زمانی مشکل اهالی و مالکان شهرک اندیشه حل می‌شود، تصریح کرد: پرونده شهرک در حال حاضر در دست هیئت کارشناسی دادگستری است که در صورت اعلام نظر نهایی توسط این هیئت پرونده به دادگاه می‌رود که در دادگاه چه متهمان محکوم شوند و چه حاکم در نهایت سازمان امور اراضی می‌تواند ورود کرده و درباره تغییر کاربری اراضی 15 هکتاری شهرک تصمیم بگیرد.

شایعه نصب پلاکارد ممنوعیت خرید و فروش کذب است

دادستان مرکز استان همچنین درباره شایعات نصب پلاکارد ممنوعیت خرید و فروش توسط دادگستری در شهرک اندیشه گفت: این موضوعات کذب است و بازپرس یا سایر عوامل دستگاه قضا در استان قزوین چنین موضوعی را مطرح نکرده است.

دادستان قزوین:‌ شهرداری جواز ساخت 21.5 هکتار از زمین‌های شهرک اندیشه را صادر کند
ادامه پیگیری تسنیم|‌ضرب‌الااجل 10روزه دادگستری برای تعیین سهم شهرداری قزوین در شهرک اندیشه
انتقاد امام جمعه قزوین از تضییع حقوق مردم در شهرک اندیشه / عده‌ای قلیل مردم را به دردسر انداخته‌اند

قاسمی افزود:‌ همچنین شایعات درباره سیاسی بودن موضوع شهرک اندیشه هم دروغ است و تخلفاتی اتفاق افتاده که طبق روال قانونی به آن رسیدگی خواهیم کرد و در نهایت رأی دادگاه صادر شده و همه باید مطیع قانون باشیم.

ش

https://dailybulletin.ir/19/01/2022/%d8%af%d8%a7%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b2%d9%88%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%86%db%8c/