توصیه مدیرکل راهداری: از تردد در جاده‌های استان همدان تا عادی شدن شرایط خودداری کنید

خبرگزاری ایرنا :

«صفر صادقی راد» روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل ریزش برف، کولاک شدید، لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید، سه محور ارتباطی همدان با استان های همجوار مسدود شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون سه محور ارتباطی همدان – سنندج، همدان – ملایر و همدان _ کرمانشاه(اسدآباد) به دلیل ریزش برف و کولاک شدید مسدود شده است.

صادقی راد تاکید کرد: با توجه به بارش برف و کولاک شدید در جاده های استان همدان، رانندگان از سفرهای برون شهری غیرضروری در همدان پرهیز کنند.

وی ادامه داد: در صورت لزوم رانندگان باید تمامی تجهیزات زمستانی و از جمله زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی را به همراه خود داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: گروه های راهداری به همراه هلال احمر و دیگر دستگاه های مرتبط، آماده خدمت رسانی و کمک به افراد گرفتاد در کولاک هستند.

وی افزود: محور گنجنامه( همدان- تویسرکان) نیز به دلیل عدم ایمنی و پیچ‌های متعدد، هر ساله با نخستین برف بسته شده و تا پایان بارش برف مسدود است.

وی اظهار داشت: راهداران در ۳۴ راهدارخانه مرکزی، مراکز بخش، ثابت و فصلی مستقر و در آماده باش کامل هستند، این گروه ها بلافاصله برای رفع انسداد های احتمالی وارد عمل می شوند.

صادقی راد ادامه داد: ۵۳۳ نیروی راهداری با ۳۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات طی بارش های اخیر و از جمله شب گذشته درحال خدمت رسانی به مردم و بازگشایی راه‌ها بوده‌اند و در حال حاضر نیز این خدمات رسانی ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش نیروهای راهداری عملیات برفروبی و نمک پاشی در سطح جاده های استان همدان در حال انجام است.

این مسئول تاکید کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های استان و کشور با سامانه تلفنی ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است

توصیه مدیرکل راهداری: از تردد در جاده‌های استان همدان تا عادی شدن شرایط خودداری کنید