خیر مدرسه‌سازی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان عطا احمدی، معلم 85 ساله کرمانی آیینه تمام‌نمای جوانمردی است؛ او خودش هیچ خانه، خودرو و حتی تلفن همراهی ندارد، کسی که همه زندگی‌اش را  وقف مدرسه سازی کرده است. پهلوانی لقبی است که مردم او را با آن می‌شناسند.

 در پرونده درخشان عطا احمدی، ساخت حدود 280 باب مدرسه با هزاران مترمربع فضای آموزشی، تأسیس مجموعه پیشرفته سرای سالمندان کرمان با گنجایش ۱۶۰۰ سالمند، ساخت جاده کوهستانی به طول ۱۲کیلومتر و آبرسانی و برق‌رسانی به روستاهای «کوهپایه» کرمان با همکاری سازمان جهادسازندگی استان، ساخت بیش از ۱۳۶۰ واحد مسکونی، ساخت چندین مدرسه شبانه‌روزی، ساخت اردوگاه‌های شهید باهنر و شهید رجایی و هفت‌باغ «هینمان» در کوهپایه و ده‌ها کار عام‌المنفعه دیگر به چشم می‌خورد.

‌او معلمی است که با عشق، سال‌ها در تعلیم و تربیت فعالیت کرد و حتی مرگ فرزندانش نیز باعث نشد یک روز در کلاس درس غایب باشد. خدمات او در سال‌های اولیه انقلاب از چشمان شهیدرجایی دور نماند تا جایی که شهیدرجایی در زمان نخست‌وزیری، پس از اطلاع از اقدامات عطا احمدی در زمینه مدرسه‌سازی گفته بود: “اگر در هر یک از استان‌ها یک نفر مثل عطا احمدی داشتیم، وضع‌مان از این بهتر بود و مشکل فضای آموزشی در کشور نداشتیم”.

‌گریزان بودن از مراسم بزرگداشت و سخن نگفتن درباره کارهایی که انجام داده خصوصیت اصلی اوست. کمتر کسی در کرمان هست که او را نشناسد. مرد مو سپیدی که با پیراهن و شلوار کرم‌رنگ سوار بر دوچرخه به پروژه‌های عمرانی در حال ساخت سرکشی می‌کند و همه آن‌ها را بر اساس نظم خاصی به پیش می‌برد.

بارها به عنوان معلم نمونه برگزیده شد، اما در بوق و کرنا نکرد و در تمام دوران خدمتش هدیه و جایزه‌ای را برای خود از هیچ کس نپذیرفت. عطا احمدی، نام متفاوتی دارد؛ نامی که نقطه ندارد، اما نقطه عطف زندگی خیلی‌ها شده است؛ نقطه امیدواری کسانی که شاید دیگر امیدی نداشتند.

عطا احمدی در حال حاضر عملیات ساخت 5 پروژه بزرگ آموزشی با پیشرفت بیش از 80 درصد  را در شهر کرمان آغاز کرده و تکمیل مجتمع مسکونی 100 واحدی ویژه فرهنگیان دارای بیمار صعب العلاج را با پیشرفت حدود 50 درصد در دستور کار دارد.

بر پایه این گزارش مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان امروز چهارشنبه 29 دیماه سال جاری ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت پهلوان عطا احمدی از پیمان کاران و کارگران این پروژه های آموزشی تجلیل کرد.

خیر مدرسه‌سازی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کند