تشکیل پرونده قضایی برای حادثه بیمارستان بعثت سنندج/ “با مسببان حادثه برخورد قانونی می‌شود”

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از     سنندج، به دنبال ریزش بخشی از سقف و سقوط سایبان ورودی اورژانس بیمارستان بعثت سنندج که منجر به فوت یک مرد 50ساله بانه‌ای مراجعه‌کننده به این بیمارستان شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی، رئیس‌کل دادگستری استان کردستان دستور تشکیل پرونده قضایی و بررسی دقیق موضوع و تعیین علل بروز حادثه را صادر کرد.

وی افزود: در این راستا دادستان مرکز استان کردستان موظف شده این حادثه را به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار داده و نتیجه را گزارش بدهد.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: باید با مسببان این حادثه برخورد جدی صورت گیرد.

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در این رابطه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج از تشکیل پرونده قضایی ویژه این حادثه خبر داد و اظهار داشت: بعد از قوع این حادثه حسب دستور دادستانی، بازپرس ویژه تعیین و شخصاً و به همراه بازپرس رسیدگی‌کننده از محل حادثه بازدید کردم.

وی افزود: همچنین در همان روز حادثه جلسه‌ای با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان و مسئولان بیمارستان بیمارستان بعثت سنندج که در محل حضور داشتند تشکیل و موضوع مورد بررسی قرار گرفت و دستورات جامع و کاملی در خصوص تعیین و کشف دلایل و علت و عوامل داده شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: همچنین مقرر شده که مسئولان این حوزه در کل استان چنانچه ساختمان‌ها و سایبان‌هایی که به این شیوه ساخته و نصب شده و امکان سقوط و حادثه مشابه را دارد، بررسی کرده و اقدامات پیشگیرانه و پدافندی را انجام بدهند و گزارشات را به دادستانی اعلام کنند.

وی تصریح کرد: از همان بدو وقوع حادثه رئیس‌کل دادگستری کردستان شخصا به این موضوع ورود کرده و دستوراتی مبنی بر تسریع فرایند رسیدگی دادند که به زودی و در کمترین زمان ممکن مسببان، مقصرین و عواملی که در این زمینه مرتکب قصور و یا کوتاهی شده‌اند، شناسایی و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

جباری در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان یا بیمارستان در این حادثه مرتکب قصور شده‌اند؟ توضیح داد: این موضوع در مرحله کارشناسی و بررسی بوده و به زودی نتیجه اقدامات قضایی خدمت مردم شریف کردستان اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: البته طرح برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اینکه سقف بیمارستان به کلی ریزش کرده و تعدادی از شهروندان زیر آوار مانده‌اند، صحت ندارد چراکه سایبان به صورت سازه منفصل و جدا از ساختمان اصلی بوده که سقوط و منجر به فوت یک مرد 50ساله بانه‌ای که در حین خروج از اورژانس بوده، شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان یادآور شد: یقیناً مسئولان و هر شخصی که در این حادثه مرتکب هر گونه قصور و کوتاهی از ضوابط و مقررات نظام مهندسی و استانداردهای قانونی شده‌اند، بعد از اتمام فرایند کارشناسی که در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد، با آنان برخورد خواهد شد.

بنا بر اخبار منتشره روز گذشته خبرگزاری تسنیم   و گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان، نیروهای اورژانس پس از انجام معاینات اولیه، فوت این مرد 50ساله بانه‌ای را در اثر این حادثه تائید کردند.

سقوط “سایبان اورژانس” در سنندج یک‌فوتی برجای گذاشت
اعزام هیئت عالی ناجا برای بررسی واژگونی تانکر سوخت در سنندج/ برخورد قضایی با هرگونه ترک‌ فعل

481/س

تشکیل پرونده قضایی برای حادثه بیمارستان بعثت سنندج/ “با مسببان حادثه برخورد قانونی می‌شود”