دستور رئیس‌جمهور به اعضای هیئت دولت برای تأمین کالاهای اساسی

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیئت دولت با تأکید بر لزوم خدمت خالصانه و تلاش همه‌جانبه برای رفع مشکلات مردم، گفت: اعضای هیئت دولت ضمن تبیین و تشریح نقاط قوت و موفقیت‌های خود در بخش‌های مختلف به‌ویژه در زمینه معیشت و تأمین کالاهای اساسی، تلاش کنند هیچ ضعف و نارسایی در عملکرد نداشته باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی تورهای گردشگری ویژه معلولین، ادامه داد: همه دستگاه‌ها در حیطه مسئولیت‌های خود باید تلاش کنند تا زندگی و رفت‌وآمد معلولین در سطح شهر و ادارات تسهیل شود و تهیه وسیله نقلیه مناسب برای این عزیزان از جمله وظایفی است که به‌عهده دولت است.

رئیس جمهور در ادامه توجه و صیانت از محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و عنوان کرد: رعایت مسائل زیست‌محیطی برای همه دستگاه‌ها ضروری است اما حوزه محیط زیست نیز باید برای برون‌رفت از مشکلات راهکار داشته باشد و موجب توقف بی‌دلیل پروژه‌ها نشود.

 رئیسی افزود: میراث فرهنگی گنج‌های گرانبهایی هستند که باید برای عصرها و نسل‌های آینده حفظ شود لکن توجه به حفظ میراث فرهنگی موجود در بافت‌های فرسوده نباید موجب اخلال در زندگی مردم شود.

وی همچنین دستور داد اعتبار پیمانکاران بازسازی مناطق زلزله‌زده هرمزگان تأمین شود تا آنها با سرعت فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

رئیسی در ادامه بر تقویت همکاری و گسترش روابط خارجی به‌ویژه با کشورهای همسایه و حوزه آمریکای لاتین تأکید کرد و اظهار داشت: اکنون ظرفیت‌های گسترده‌ای برای توسعه روابط خارجی با کشورهای منطقه و حوزه آمریکای لاتین ایجاد شده است که باید با فعال کردن این ظرفیت‌ها منافع ملت تأمین شود و وزرا باید با جدیت طرح‌های مشترک را پیگیری و اجرایی کنند.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خویش ضمن تسلیت رحلت حضرت ام‌البنین(س) با تجلیل از جایگاه این بانوی بزرگوار، یادآور شد: حضرت ام‌البنین(س) غیر از جایگاه مادر و همسر شهید بودن نقش مهمی در ماندگاری و رساندن پیام عاشورای حسینی(ع) داشتند.

+

دستور رئیس‌جمهور به اعضای هیئت دولت برای تأمین کالاهای اساسی